Վահրամ Խորխոռունու սպանության գործով ձերբակալվածը կալանավորվել է
ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար Վահրամ Խորխոռունու սպանության գործով ձերբակալված անձը կալանավորվել է. այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել են ՔԿ-ից։
Նշենք, որ կալանավորվածը Սասուն Առուշանյանն է։
Ավելի վաղ ՔԿ-ն հաղորդագրություն էր տարածել՝ հայտնելով, որ 27 տարի անց բացահայտվել է Խոռխոռունու սպանությունը, մեկ անձ՝ Ս.Ա-ն ձերբակալվել է։
Ըստ հաղորդագրության՝ ձեռք բերված փաստերի հիման վրա պարզվել է, որ ոմն Ս.Ա.–ն, Հ.Ն.–ն և Ա.Ա.–ն 1998 թ. դեկտեմբերի 10–ին շահադիտական դրդումներով, Ս.Ա.–ի կազմակերպմամբ և համակատարմամբ, իրականացրել են ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար Վահրամ Խորխոռունու սպանությունը։

Арестован задержанный по делу об убийстве Ваграма Хорхоруни гражданин
Задержанный по делу об убийстве заместителя министра обороны Республики Армения Ваграма Хорхоруни гражданин арестован. Эту информацию подтвердили в СК.
18 июля Следственный комитет сообщил, что убийство Хорхоруни, совершенное 27 лет назад, раскрыто, и задержан некто С.А.
По данным СМИ, задержанный — Сасун Арушанян (организатор убийства), начальник охраны бывшего министра обороны Республики Арцах Самвела Бабаяна. В заместителя министра обороны Республики Армения было произведено пять выстрелов: три в лицо и два в левую лопатку, в результате чего он скончался на месте.
Напомним, что Ваграм Хорхоруни в 1994 году был полковником Внутренних войск РА, в 1993-1994 годах - заместителем министра внутренних дел НКР, в 1997-1998 годах - заместителем министра обороны РА.