Սուրեն Պապիկյանը Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայում մասնակցել է շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր միջոցառմանը (Տեսանյութ, Լուսանկարներ)
21/07/2025 13:41
Հուլիսի 21-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայում տեղի է ունեցել 2024-2025 ուստարվա շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր միջոցառումը։ Այդ մասին հայտնում  են ՊՆ-ից:
Արարողությանը ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, բարձրաստիճան սպաներ, հյուրեր, ծնողներ։
Հանդիսավոր արարողության ընթացքում ռազմական ակադեմիայի շրջանավարտներին հանձնվել են ավարտական փաստաթղթերն ու խորհրդանշական սպայական դաշույնները։
Այնուհետև պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, շնորհավորելով շրջանավարտներին ուսումնառությունն ավարտելու առթիվ, նրանց բարի երթ ու անվտանգ ծառայություն է մաղթել։
Ռազմական ակադեմիայի շրջանավարտներին շնորհավորել և մաղթանքներ է հղել նաև ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։
Միջոցառման ավարտին շրջանավարտները հրաժեշտ են տվել ակադեմիայի դրոշին և անցել հանդիսավոր երթով։

Сурен Папикян принял участие в торжественной церемонии по поводу окончания выпуска 2024-2025 учебного года Военной академии им. Вазгена Саркисяна: фото
21/07/2025 13:55
В Военной академии имени Вазгена Саркисяна Министерства обороны РА 21 июля состоялась торжественная церемония выпуска выпускников 2024-2025 учебного года. Об этом сообщили в Министерстве обороны.
В церемонии приняли участие министр обороны Республики Армения Сурен Папикян, первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба Вооружённых сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян, высокопоставленные офицеры, гости и родители.
В ходе церемонии выпускникам военной академии были вручены документы об окончании обучения и символические офицерские кортики.
Затем министр обороны Сурен Папикян, поздравив выпускников с завершением учёбы, пожелал им счастливого пути и благополучной службы.
Начальник Генерального штаба Вооружённых сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян также поздравил выпускников военной академии и передал им свои наилучшие пожелания.
В завершение мероприятия выпускники попрощались с флагом академии и прошли торжественным шагом.