Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Բարտ դը Վեվերին՝ Ազգային տոնի առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Գոհունակությամբ եմ վերհիշում այս տարի մայիսին Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումը։
Լիահույս եմ, որ համատեղ գործուն ջանքերով նոր լիցք կհաղորդենք մեր երկրների միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանը՝ փոխշահավետ համագործակցու­թյան շրջանակը հարստացնելով ռազմավարական նոր ուղղություններով։
Բարձր եմ գնահատում միջազգային հարթակներում մեր երկրների փոխգործակցությունը և ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման հարցում Բելգիայի ցուցաբերած շարու­նակական աջակցությունը։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Բելգիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Бельгии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Бельгия Барту де Веверу по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный бельгийский народ по случаю Национального праздника Королевства Бельгия.
С удовлетворением вспоминаю нашу с Вами встречу в мае текущего года в рамках 6-го саммита Европейского политического сообщества.
Надеюсь, что совместными практическими усилиями мы придадим новый импульс дальнейшему развитию отношений между нашими странами, обогатив рамки взаимовыгодного сотрудничества новыми стратегическими направлениями.
Высоко ценю взаимодействие наших стран на международных площадках и постоянную поддержку Бельгии в контексте углубления партнёрства Армения-ЕС.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а народу Бельгии – мира и процветания».