«FlyOne»–ի ինքնաթիռը տեխնիկական խնդիրների պատճառով վերադարձել է «Զվարթնոց»
«FlyOne» ավիաընկերության Երևան-Քիշնև չվերթն իրականացնող ինքնաթիռը տեխնիկական խնդիրների պատճառով վերադարձել է «Զվարթնոց» օդանավակայան։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեցին ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից։
Ինքնաթիռը թռիչքից հետո պտտվել է Հայաստանի վրայով, ծախսել վառելիքի որոշակի ծավալը, որպեսզի վայրէջքի թույլատրելի սահմանի չափ վառելիք ունենա, այնուհետև վայրէջք է կատարել «Զվարթնոցում»։ Կոմիտեից հայտնեցին` խնդիրները տեխնիկական են, և դրանք լուծելուց հետո ինքնաթիռը կմեկնի:
Նշենք, որ Երևան-Քիշնև չվերթը նախատեսված էր 13։00-ին։ Ըստ «Զվարթնոց» օդանավակայանի առցանց չվացուցակի՝ ինքնաթիռը դեռ չի մեկնել, թռիչքի նոր ժամ նշված չէ, ուղևորներին առաջարկում են դիմել ավիաընկերությանը։

Вылетевший в Кишинев самолет FlyOne вернулся в Ереван из-за технических проблем
Самолет авиакомпании FlyOne, выполнявший рейс из Еревана в Кишинев, был вынужден вернуться в аэропорт "Звартноц" из-за технических неполадок. Об этом Sputnik Армения сообщили в Комитете гражданской авиации (КГА).
После вылета лайнер некоторое время находился в воздушном пространстве Армении, сжигал топливо, а затем благополучно приземлился в ереванском аэропорту.
В КГА уточнили, что неисправность не носила критического характера. После устранения проблем планировалось повторное выполнение рейса в Молдову в 15:00 по местному времени. Однако, по имеющимся данным, вылет остается отложенным.