Մարտահրավերները կհաղթահարվեն ժողովուրդների զորեղ հավատքի ու լավատեսական ոգու շնորհիվ․ Վեհափառը՝ ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպանին
Հուլիսի 24-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Լիբանանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Մայա Դաղերին։
Վեհափառ Հայրապետն իր գնահատանքը հայտնեց դեսպանին Հայաստանում իրականացրած առաքելության համար։ Նորին Սրբությունը գոհունակությամբ անդրադարձավ երկու ժողովուրդների միջև առկա ջերմ հարաբերություններին, նաև խոսեց երկրների առջև ծառացած մարտահրավերների մասին՝ վստահություն հայտնելով, որ դրանք կհաղթահարվեն ժողովուրդների զորեղ հավատքի ու լավատեսական ոգու շնորհիվ:
Զրույցի ընթացքում տիկին Մայա Դաղերն արձանագրեց, որ երկու երկրների բարեկամությունը պիտի շարունակի նորանոր արդյունքներ գրանցել և առավել ամրապնդվել:

Католикос всех армян - послу Ливана: вызовы будут преодолены благодаря крепкой вере народов и оптимистичному духу
Католикос всех армян Гарегин II в Первопрестольном Святом Эчмиадзине 24 июля принял чрезвычайного и полномочного посла Ливана в Армении Майю Дагер, которая завершает свою дипломатическую миссию в Республике Армения.
Как сообщили в пресс-канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина, в ходе встречи Католикос всех армян с удовлетворением упомянул о теплых отношениях между двумя народами, а также о вызовах, с которыми сталкиваются обе страны, выразив уверенность в том, что они будут преодолены благодаря крепкой вере и оптимистичному духу народов.
В свою очередь, Дагер заявила, что дружба между двумя странами должна и впредь регистрировать новые результаты, еще больше укрепляться.