Ի՞նչ են քննարկել Փաշինյանն ու Միշուստինը (Տեսանյութ)
Ալթայի Հանրապետությունում անցկացվող Բնության և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը նվիրված միջազգային համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը։
Միխայիլ Միշուստինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին միջազգային համաժողովին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքին։ Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Что обсуждали Пашинян и Мишустин (видео)
В рамках международной конференции, посвящённой охране природы и окружающей среды, проходящей в Республике Алтай, состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с главой Правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.
Михаил Мишустин поблагодарил премьер-министра Армении за принятие приглашения принять участие в международной конференции.
В ходе встречи стороны обсудили текущее состояние армяно-российских отношений. Были рассмотрены вопросы двустороннего сотрудничества, взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС), а также другие темы, представляющие взаимный интерес.