Դավիթ Բեկ գյուղում ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի զինծառայողին ինքնասպանության են հասցրել. նախաձեռնվել է քրեական վարույթ (Տեսանյութ)
Սյունիքի մարզում ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պարտադիր ժամկետային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
«Վարույթը նախաձեռնվել է Քրեական օրենսգրքի 522-րդ հոդվածի հատկանիշներով (զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը)»,- Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Կատարվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական և վարութային այլ գործողություններ, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Հիշեցնենք՝ 24News.am-ը հաղորդել էր, որ Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ գյուղում համածառայակցի հետ միջադեպի հետևանքով ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի զինծառայող է մահացել։ Նշվում է, որ մահացածը 18 տարեկան է, ով ինքն է իրեն կրակել։

В селе Давит Бек военнослужащего пограничных войск СНБ довели до самоубийства — возбуждено уголовное дело (видео)
По факту гибели военнослужащего срочной службы пограничных войск СНБ в Сюникской области возбуждено уголовное дело.
«Дело возбуждено по статье 522 Уголовного кодекса Республики Армения (доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности)», — сообщили Aysor.am в Следственном комитете РА.
Ведутся необходимые и неотложные следственные и процессуальные действия, назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
Ранее 24News.am сообщал, что в селе Давид Бек вследствие инцидента с участием сослуживца скончался военнослужащий пограничных войск СНБ. Указано, что погибшему было 18 лет, и он выстрелил в себя сам.