Վահան Կոստանյանը և Պաղեստինի Պետության պետնախարարը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում գործընթացների վերաբերյալ
30/07/2025 11:54
Հուլիսի 29-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը, Նյու Յորքում ընթացող «Երկու պետություն սկզբունքի հիման վրա Պաղեստինի հարցի խաղաղ կարգավորմանը» նվիրված նախարարական համաժողովի շրջանակներում, հանդիպում է ունեցել Պաղեստինի Պետության ԱԳ և արտագաղթյալների հարցերով պետնախարար Վարսեն Աղաբեկյանի հետ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ հարաբերությունների ընթացքին, մտքեր փոխանակել հնարավոր համատեղ ծրագրերի շուրջ: Գոհունակությամբ արձանագրվել է պաղեստինցի դիվանագետների մասնակցությունը Հայաստանի դիվանագիտական դպրոցի կողմից իրականացված օտարերկրյա դիվանագետների վերապատրաստման ծրագրին:
Վահան Կոստանյանը և Վարսեն Աղաբեկյանը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում ընթացող գործընթացների վերաբերյալ:

Замглавы МИД Армении и государственный министр иностранных дел и по делам соотечественников за рубежом Государства Палестина обменялись мнениями о процессах, происходящих на Южном Кавказе и Ближнем Востоке
30/07/2025 12:32
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Ваан Костанян в рамках проходящей в Нью-Йорке министерской конференции, посвящённой «Мирному урегулированию палестинской проблемы на основе принципа двух государств», встретился с государственным министром иностранных дел и по делам соотечественников за рубежом Государства Палестина Варсен Агабекян. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Собеседники обсудили развитие двусторонних отношений, обменялись мнениями о возможных совместных программах. С удовлетворением было отмечено участие палестинских дипломатов в программе подготовки иностранных дипломатов, реализуемой Дипломатической школой Армении.
Ваан Костанян и Варсен Агабекян обменялись мнениями о процессах, происходящих на Южном Кавказе и Ближнем Востоке.