Բիբլոս Բանկ Արմենիան գործարկել է անվտանգ և արագ առցանց գրանցման ծառայություն
Բիբլոս Բանկ Արմենիան գործարկել է առցանց գրանցման անվտանգ, արագ և հարմար ծառայություն, որը հնարավորություն է տալիս դառնալ Հաճախորդ առանց բանկ այցելելու, ցանկացած վայրից ու ցանկացած պահի։
Բանկի հաճախորդ դառնալու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Byblos Mobile հավելվածը, սեղմել «Առցանց գրանցման» վրա, լրացնել անձնական տվյալների մի քանի պարզ դաշտ և վերջ․ ժամանակակից բանկային ծառայությունները հասանելի են դառնում անմիջապես։
Առցանց գրանցման համար պետք է ունենալ միայն անձնագիր/ID քարտ և սմարթֆոն, իսկ գրանցումը տևում է 5-10 րոպե։ Անձը հաստատող փաստաթուղթը սկանավորելուց և անվտանգ կենսաչափական նույնականացում անցնելուց հետո հաճախորդները կարող են բացել հաշիվներ ու քարտեր, ներդնել ավանդ, կատարել փոխանցումներ ու վճարումներ, օգտվել ֆինանսների կառավարման բոլոր գործիքներից։
«Առցանց գրանցումը Բիբլոս Բանկ Արմենիայի տարվա ամենակարևոր ձեռքբերումներից է, որի հիմքում անհատականացված սպասարկումն է՝ մեր այցեքարտը տարիներ շարունակ։ Մեր նպատակն է մատուցել հարմարավետ բանկային ծառայություններ և՛ Բանկ այցելող հաճախորդներին, և՛ օնլայն լուծումներ նախընտրողներին։ Byblos Mobile հավելվածը կատարելագործվում է ամեն օր, ինչի շնորհիվ մենք կարողանում ենք անհատականացված ծառայություններ մատուցել մեր հաճախորդներին։ Առցանց գրանցման գործարկումը հաճախորդներին նորովի դիմավորելու, նրանց կարիքները հասկանալու և հարմար լուծումներ գտնելու ևս մեկ է հնարավորություն է, որը մենք օգտագործելու ենք ամեն օր»,- նշում է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը։
Ներկայումս առցանց գրանցումը հասանելի է ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց։
Առաջիկայում սպասվում են նոր թվային լուծումներ ու հարմարավետ ֆինտեխ գործիքներ, որոնք կամբողջացնեն Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից մատուցվող հեռավար ծառայությունների շրջանակը։

Byblos Bank Armenia has launched a secure, fast and convenient digital onboarding service that allows you to become a customer without visiting the Bank — from anywhere and at any time.
To become a customer of the Bank, you need to simply download the Byblos Mobile app, tap Online Registration, fill in a few basic personal details—and that's it: Modern banking services will be available to you immediately.
To register online, all you need is a passport or ID card and a smartphone. The process takes just 5–10 minutes. After scanning your ID and completing secure biometric authentication, you can open accounts and cards, fix deposits, transfer funds, pay the bills, and access all financial management tools.
“Online registration is one of Byblos Bank Armenia’s most significant achievements this year, built on our tradition of personalized service, which has been our hallmark for years. Our goal is to offer convenient banking solutions to customers who visit our branches and those who prefer to manage their finances online. The Byblos Mobile app is being enhanced every day, enabling us to deliver increasingly tailored services. The launch of online registration opens up a new way to welcome customers, better understand their needs, and provide solutions they need — something we are committed to doing every day,” said Hayk Stepanyan, the Bank’s CEO.
Online registration is currently available to resident individuals.
In the near future, new digital solutions and user-friendly fintech tools will be introduced, further enhancing the range of remote services offered by Byblos Bank Armenia.