Վստահ եմ՝ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև ձևավորված գործընկերության մթնոլորտը ծառայելու է երկու երկրների ընդհանուր շահերին. Սուրեն Պապիկյան
01/08/2025 11:49
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է ՉԺՀ պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունին՝ Չինաստանի Ժողովրդական ազատագրական բանակի ստեղծման 98-րդ տարեդարձի առթիվ։
«Հարգելի՛ պարոն Դուն Ցզյուն, իմ ջերմ շնորհավորանքն եմ հղում Ձեզ և ՉԺՀ ժողովրդական ազատագրական բանակին՝ նրա ստեղծման 98-րդ տարեդարձի առթիվ:
Վստահ եմ՝ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև ձևավորված գործընկերության մթնոլորտը ծառայելու է երկու երկրների ընդհանուր շահերին»,- նշել է Պապիկյանը։

Сурен Папикян: уверен, что атмосфера партнёрства между Арменией и Китаем в сфере обороны будет служить общим интересам двух стран
01/08/2025 12:07
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян направил поздравительное послание министру обороны КНР, адмиралу Дун Цзюню по случаю 98-й годовщины основания Народно-освободительной армии Китая.
«Уважаемый господин Дун Цзюнь,
Примите мои тёплые поздравления вам и Народно-освободительной армии Китая по случаю 98-й годовщины её основания.
Уверен, что атмосфера партнёрства, сложившаяся между Арменией и Китаем в сфере обороны, будет служить общим интересам наших двух стран», — отметил Папикян.