Հնդկաստանում ջրհեղեղը մի ամբողջ գյուղ է քշել, տարել
Հնդկաստանի հյուսիսում գտնվող Ուտտարահանդ նահանգում ուժեղ անձրևների հետևանքով առաջացած ջրհեղեղը մի ամբողջ գյուղ է ավերել։ Նախնական տվյալներով՝ առնվազն 4 մարդ է մահացել, 12- ն էլ անհետ կորել են։
Ինչպես հաղորդում է Тhe Times of India-ն, ջուրը քշել տարել է Ջարալի կոչվող գյուղը, որտեղ գտնվում էին զբոսաշրջիկների համար նախատեսված հյուրատներ, ինչպես նաև տեղի ծերանոցը։ Ենթադրվում է, որ գյուղի տների ու մյուս շինությունների ավերակների տակ կարող են մարդիկ մնացած լինել, քանի որ գյուղի 12 բնակչի ճակատագիրն անհայտ է մնում։
Այժմ տեղական իշխանությունները ճշգրտում են զոհերի ու տուժածների թիվը, Հնդկաստանի ՆԳ նախարարի հրամանով աղետի գոտի են ուղարկվել արագ արձագանքման ուժերի բազմաթիվ ստորաբաժանումներ։

Мощное наводнение в Индии смыло деревню
Мощное наводнение в городе Уттаркаши в индийских Гималаях, смывшее целую деревню, было снято на видео. Как сообщает агентство Reuters, в результате более 50 человек пропали без вести.
Стихийное бедствие полностью уничтожило деревню у подножия гор. Бурные потоки воды стремительно хлынули с горных склонов, сметая на своем пути дома и инфраструктуру. На опубликованных кадрах видно, как за считанные минуты целый населенный пункт оказался под водой.
На видео также можно заметить разрушенные строения, размытые дороги и клубы воды, поднимающиеся над тем, что еще недавно было жилыми домами.