«Կարող ենք հիմիկվանից պայմանավորվել՝ ինչ էլ լինի, մենք մեզ պարտված չենք համարելու». Արսեն Ջուլֆալակյանն առաջարկում է ԱՄՆ-ում սպասվելիք հերթական «մեծ հաղթանակից» առաջ մի փոքր թարմացնել հիշողությունը
06/08/2025 15:01
Ըմբշամարտի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, ԱԺ նախկին պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանն առաջարկում է ԱՄՆ-ում սպասվելիք հերթական «մեծ հաղթանակից» առաջ մի փոքր թարմացնել հիշողությունը, «չէ՞ որ գործ ունենք ՔՊ անունով աննախադեպ քաղաքական թիմի հետ, որն, իր վարչապետի առաջնորդությամբ, երբեք չի վրիպում և միշտ «հաղթանակած» է դուրս գալիս՝ նույնիսկ ամենաանելանելի իրավիճակներից»։
«Եվ այսպես, ՔՊ-ի տիեզերական մասշտաբի «հաղթանակները»․
«Արցախը Հայաստան է և վերջ» արեցին,
հետո պատերազմը հաղթեցին,
ապա որոշեցին Շուշիի և Հադրութի դեօկուպացումն ապահովել,
մի փոքր իջեցրին Արցախի հարցում նշաձողը,
ընթացքում պատահաբար Արցախը ճանաչեցին Ադրբեջանի կազմում,
հայտարարեցին, որ Արցախում էթնիկ զտումներ չկան,
հպարտացան իրենց այդ նվաճումով՝ որպես սեփական հաջողության պատմություն:
Վերջում էլ վերոնշյալ հերոսությունների շարքը եզրափակեց ՔՊ-ական բացարձակ ունիկալ մի արարած՝ հայտնելով, որ Գրանադայում լուրջ հաղթանակի են հասել, չվախենանք (05.10.23թ): Հա, ու որ միջանցքի թեման էլ փակել են...
Կարծում եմ՝ ոչ էլ արժի սպասել ԱՄՆ-ին:
Կարող ենք հիմիկվանից պայմանավորվել, որ ինչ էլ լինի, մենք մեզ պարտված չենք համարելու:
Իսկ ավելի ճիշտ՝ հաղթել ենք»,- գրել է Ջուլֆալակյանը։

«Давайте договоримся заранее: что бы ни случилось, мы не будем считать себя проигравшими» — Арсен Джулфалакян предлагает немного освежить память перед очередной «великой победой», ожидаемой в США
Чемпион мира и Европы по вольной борьбе, бывший депутат парламента Армении Арсен Джулфалакян предлагает немного освежить память перед очередной «великой победой», которая, по его словам, ожидается в США.
«В конце концов, мы имеем дело с беспрецедентной политической командой под названием «Гражданский договор», которая под руководством своего премьер-министра никогда не промахивается и всегда выходит «победителем» — даже из самых безвыходных ситуаций», — отмечает Джулфалакян.
Он с иронией перечисляет «космического масштаба» победы правящей партии:
«Арцах — это Армения, и точка» — сделали,
потом выиграли войну,
затем они решили обеспечить деоккупацию Шуши и Гадрута,
немного снизили планку по вопросу Арцаха,
в процессе случайно признали Арцах частью Азербайджана,
заявили, что в Арцахе не было этнических чисток,
гордо преподнесли это как собственную историю успеха.
«А венцом всей этой героической хроники стала уникальная по своему содержанию реплика одного из представителей «Гражданского договора», который объявил 5 октября 2023 года, что в Гранаде одержана серьёзная победа, и нам не стоит бояться. Ах да, и что вопрос с «коридором» тоже закрыт…»
«Я думаю, уже и не стоит ничего ждать от США. Давайте прямо сейчас договоримся: что бы ни произошло — мы не будем считать себя проигравшими. А точнее — мы уже победили», — написал Джулфалакян.