«Վաղը Թրամփի կանտորայում Նիկոլն ու Ալիևը A4 ֆորմատի մի թուղթ են ստորագրելու, որով Նիկոլը վազելու է ընտրության, ու էդ ճանապարհի բոլոր խոչընդոտները պիտի վերացվեն կամ լռեցվեն»․ Նաիրա Զոհրաբյան
06/08/2025 17:43
ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը 44-օրյա պատերազմում զոհված զինվորի հոր՝ Գարիկ Գալեյանի նկատմամբ իրակաացվող քաղաքական հետապնդման կապակցությամբ գրել է․
«Եվ այսպես՝ Վերաքննիչ քրեական դատարանում ավարտվեց Գարիկ Գալեյանի գործով բողոքների քննությունն, ու դատարանը որոշեց, որ 44-օրյա պատերազմում զոհված Մխիթար Գալեյանի հայրը՝ Գարիկ Գալեյանը, խուլիգանության մեղադրանքով 1,5 տարի ժամկետով պիտի ազատազրկվի։
Գարիկ Գալեյանը մեղադրվում է այլ անձի վրա խմելու մաքուր ջուր լցնելու համար՝ էն դեպքում, երբ քաղաքացու վրա թքելը, լեզու կտրելու սպառնալիքն ու քպ-ականների տասնյակ այլ խուլիգանական «վիխոդկեքը» անգամ չեն արժանացել իրավապահների ուշադրությանը։
Վաղը Թրամփի կանտորայում Նիկոլն ու Ալիևը A4 ֆորմատի մի թուղթ են ստորագրելու, որով Նիկոլը վազելու է ընտրության։ Ու էդ ճանապարհի բոլոր խոչընդոտները պիտի վերացվեն կամ լռեցվեն։ Այդ թվում՝ այս ռեժիմի դեմ անձնազոհաբար կռիվ տվող Գարիկ Գալեյանը»։

Наира Зограбян: завтра Никол и Алиев подпишут в офисе Трампа бумагу формата A4, и все помехи на его пути к выборам должны быть устранены — в том числе Гарик Галеян
Бывший депутат парламента Армении Наира Зограбян прокомментировала дело Гарика Галеяна — отца Мхитара Галеяна, погибшего в 44-дневной войне, — и его уголовное преследование:
«Итак, Апелляционный уголовный суд завершил рассмотрение жалоб по делу Гарика Галеяна и постановил, что отец Мхитара Галеяна, погибшего в 44-дневной войне, должен быть лишён свободы на 1,5 года по обвинению в хулиганстве.
Гарика Галеяна обвиняют в том, что он вылил на другого человека питьевую воду — в то время как плевки в лицо, угрозы "отрезать язык" и десятки других хулиганских выходок представителей правящей партии даже не привлекли внимания правоохранительных органов.
А завтра в офисе Трампа Никол и Алиев подпишут бумагу формата A4, после чего Никол побежит на выборы. И все препятствия на этом пути должны быть устранены или всех заставят замолчать. Включая Гарика Галеяна — человека, который самоотверженно борется против этого режима», — написала Зограбян.