Իսկ մեր գերիները դեռ պետք է սպասեն, շա՜տ երկար սպասեն...
Մինչ ՔՊ-ականները ոգևորված են ԱՄՆ-ում սպասվելիք հանդիպումներով ու ստորագրվող փաստաթղթերով, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը հիշեցրել է Բաքվում պահվող գերիների մասին։
«Իսկ մեր գերիները դեռ պետք է սպասեն, շաաաա՜տ երկար սպասեն...
Հայաստանից օկուպացված տարածքներն էլ դեռ կշարունակեն բռնազավթված մնալ...
Կարևորը՝ փաստաթուղթ ստորագրվի, ամիսներ հետո ընտրություններ են»,- նշել է Թովմասյանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր վարչապետ Փաշինյանը Վաշինգտոնում երկկողմ հանդիպում կունենա Միացյալ Նահանգների նախագահի հետ, ապա եռակողմ հանդիպում՝ Դոնալդ Թրամփի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ՝ միտված տարածաշրջանում խաղաղության, բարօրության և տնտեսական գործակցության առաջմղմանը։
Ինչ վերաբերում է ամենաքննարկվող հարցին՝ արդյոք Վաշինգտոնի միջնորդությամբ կքննարկվի՞ Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագիրը՝ նշվում է, որ հանդիպման արդյունքներով կստորագրվի փաստաթուղթ։

А наши пленные, видимо, должны ещё ждать... очень долго ждать
Пока представители правящей партии с воодушевлением ожидают встречи в США и подписание документов, депутат от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян напомнила о пленных, удерживаемых в Баку.
«А наши пленные, видимо, должны ещё ждать… очень долго ждать…
А оккупированные территории Армении всё так же останутся под контролем врага…
Главное — чтобы документ подписали, ведь через несколько месяцев выборы», — написала Товмасян.
Напомним, что сегодня премьер-министр Никол Пашинян находится в Вашингтоне, где проведёт двустороннюю встречу с президентом США Дональдом Трампом, а затем — трёхсторонние переговоры с участием президента Азербайджана Ильхама Алиева. Встречи направлены на "продвижение мира, благополучия и экономического сотрудничества в регионе".
Относительно самого обсуждаемого вопроса — будет ли при посредничестве Вашингтона обсуждён армяно-азербайджанский мирный договор — сообщается, что по итогам встречи планируется подписание документа.