Պարոն Թրամփ, Արցախում էթնիկ զտում իրականացնողները չեն կարող հայ ժողովրդի ու Հայաստանի ընկեր հռչակվել
«Խոսելով Հայաստանի ու Ադրբեջանի մասին՝ ԱՄՆ նախագահ Թրամփն ասում է. «35 տարի է՝ իրենք կռվել են, իսկ հիմա ընկերներ են ու ընկերներ են լինելու երկար ժամանակ»։
Պարոն նախագահ Թրամփ, Արցախում էթնիկ զտման հեղինակները երբեք Հայաստանի ու հայ ժողովրդի համար ընկերներ չեն կարող հռչակվել։
Հայաստանում միայն կապիտուլյացիայի ջատագովն ու Արցախ հանձնողը կարող է Ադրբեջանին ընկեր համարել։
Արցախի օկուպացիայից ու հայաթափումից հետո միայն քաղաքական անմեղսունակության կրողը կարող է Ադրբեջանի « ընկեր» հռչակվել։
Պարոն Թրամփ, Արցախում էթնիկ զտում իրականացնողները չեն կարող հայ ժողովրդի ու Հայաստանի ընկեր հռչակվել։
Երբ Ադրբեջանն է ցնծում ՝ հասկանալի է. նրանք առանց որևէ պարտավորության իրենց ուզածը ստանում են։
Բայց դուք՝ նիկոլականներ ու արևմտամոլներ, դուք ինչու՞ եք էդպես երջանիկ։
Որ ուրացա՞ք Եռաբլուրը, թե՞ որ թաղում եք Երրորդ Հանրապետությունը ու Հայաստանը դարձնում եք դրա խալխի համար միջանցք»։

Господин Трамп, те, кто осуществил этническую чистку в Арцахе, не могут быть объявлены друзьями армянского народа и Армении
09/08/2025 03:10
«Говоря об Армении и Азербайджане, президент США Трамп заявил: "Они воевали 35 лет, а теперь стали друзьями и будут ими ещё долго".
Господин президент Трамп, те, кто организовывал этнические чистки в Арцахе, никогда не могут быть провозглашены друзьями Армении и армянского народа.
В Армении только сторонник капитуляции и сдачи Арцаха может считать Азербайджан другом.
После оккупации и деарменизации Арцаха только политически невменяемый человек может провозгласить Азербайджан «другом».
Господин Трамп, те, кто осуществлял этнические чистки в Арцахе, не могут быть друзьями армянского народа и Армении.
Когда радуется Азербайджан, это понятно — они получают желаемое без каких-либо обязательств.
Но вы — николисты и прозападники — почему вы так счастливы?
Вы радуетесь тому, что предали Ераблур? Или тому, что похоронили Третью Республику и превращаете Армению в коридор для других?»