Թուրքիայի կառավարության նիստում կքննարկվի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնությունների թեման
Թուրքիայի կառավարությունն օգոստոսի 11-ին կայանալիք նիստում կքննարկի օգոստոսի 8-ին Սպիտակ տանը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնությունների թեման:
Այս մասին հայտնել է CNN Türk-ը՝ նշելով, որ հարցը Թուրքիայի կառավարության առաջիկա նիստի օրակարգում է։
Հեռուստաընկերությունը նշում է, որ նիստում կքննարկվի Հարավային Կովկասում կայունության ապահովման և տարածաշրջանային առևտրի ծավալներն ավելացնելու հարցը։

На заседании правительства Турции будут обсуждаться достигнутые между Арменией и Азербайджаном соглашения
Правительство Турции на заседании 11 августа обсудит достигнутые между Арменией и Азербайджаном 8 августа в Белом доме соглашения.
Об этом сообщил телеканал CNN Türk, отметив, что этот вопрос включен в повестку дня предстоящего заседания правительства Турции.
Телекомпания отмечает, что на заседании будут обсуждаться вопросы обеспечения стабильности на Южном Кавказе и увеличения объемов региональной торговли.