Սամվել Կարապետյանի և մյուսների քաղաքական հետապնդումը այս ռեժիմը չի մարսելու․ Արմեն Աշոտյան (Տեսանյութ)
14/08/2025 17:36
Ազգային բարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանին իր աջակցությունը հայտնելու է եկել նաև ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Հիշեցնենք՝ Կարապետյանի ապօրինի կալանքը երկարաձգելու միջնորդության քննությունն է շուտով մեկնարկելու Հակակոռուպցիոն դատարանում։
Լրագրողների հետ զրույցում Արմեն Աշոտյանը, նշելով, որ իր համերաշխությունն է հայտնում բոլոր այն անձանց, ում նկատմամբ գործող իշխանությունը քաղաքական հետապնդում է իրականացնում, հավելեց՝ Հայաստանում քաղաքական հետապնդումների շղթան սկսվել է 2018 թվականի իշխանազավթումից անմիջապես հետո։
«Մոնստրը փորձում է  պարբերաբար նոր «զոհեր» խժռել։ Այլ հարց է, որ 90 տոկոսի դեպքում խժռել չի ստացվում, որովհետև այն մարդիկ, ում նա փորձում է կուլ տալ, չեն մարսվել։ Չեն էլ մարսվելու։ Սամվել Կարապետյանի քաղաքական հետապնդումը, կրկնում եմ, նույնպես չեն մարսելու։
Այս ռեժիմի դեմ պայքարի կարևորագույն օղակներից մեկը չվախենալն է, ինչն իր անձնական օրինակով ցույց են տալիս և՛ Սամվել Կարապետյանը, և՛ մնացած քաղաքական բատարկյալները։ Իսկ Սամվել Կարապետյանը սովորական քաղբանտարկյալ չէ, խղճի բանտարկյալ է»,- շեշտեց Արմեն Աշոտյանը։

«Политическое преследование Самвела Карапетяна и других этот режим не сможет переварить» — Армен Ашотян (видео)
Национального благотворителя и бизнесмена Самвела Карапетяна пришёл поддержать также вице-президент Республиканской партии Армен Ашотян. Напомним, в Антикоррупционном суде вскоре начнётся рассмотрение ходатайства о продлении его незаконного ареста.
В беседе с журналистами Армен Ашотян, выразив солидарность со всеми теми, кого, по его словам, действующая власть подвергает политическим преследованиям, отметил, что цепь подобных преследований в Армении началась сразу после захвата власти в 2018 году.
«Этот монстр пытается регулярно пожирать новые "жертвы". Другое дело, что в 90% случаев у него это не выходит — те, кого он пытается проглотить, ему "не по зубам". И не будет по зубам. Политическое преследование Самвела Карапетяна также не будет переварено, повторяю», — заявил Ашотян.
По его словам, одна из важнейших составляющих борьбы с этим режимом — не бояться. «Это на своём личном примере демонстрируют как Самвел Карапетян, так и другие политические заключённые. Но Самвел Карапетян — не просто политзаключённый. Он узник совести», — подчеркнул Армен Ашотян.