Կրակոցներ՝ «Չաղ Ռուստամ»-ի տան մոտ գտնվող կամրջի տակ․ կա վիրավոր
Այսօր՝ օգոստոսի 14-ին, կրակոցներ են հնչել Կոտայքի մարզում։ Տեղեկություններ են ստացվել, որ հրազենային վնասվածքով քաղաքացի է տեղափոխվել «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, մինչ բժիշկները պայքարում էին վիրավորի կյանքի համար, քրեական և համայնքային ոստիկանները պարզել են, որ նա հիվանդանոց է տեղափոխվել Կոտայքի մարզի Պռոշյան բնակավայրից՝ Երևան-Աշտարակ ավտոճանապարհի «Չաղ Ռուստամ» մականունով քրեական հեղինակություն Ռուստամ Ստեփանյանի տան դիմաց գտնվող կամրջի մոտից, որտեղ հայտնաբերվել է կրակված 5 պարկուճ։
Դեպքի փաստով Նաիրիի քննչական բաժնում «սպանության փորձ» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ վիրավորը Պռոշյան գյուղի բնակիչ 24-ամյա Մամիկոն Դ․-ն է, ով երբեք քրեական պատմությունների մեջ չի եղել, գյուղում համարվում է համեստ և առաքինի բնակիչ և շատերը զարմանում են, թե ում ձեռքն է գնացել, որ կրակոցներ արձակի նրա վրա։ Թե՛ նա, թե՛ իր ընտանիքը արդար քրտինքով հաց են վաստակել։

Стрельба под мостом у дома криминального авторитета по прозвищу «Чах Рустам» — есть раненый
Сегодня, 14 августа, в Котайкской области произошла стрельба. По поступившей информации, в медицинский центр «Армения» доставлен гражданин с огнестрельным ранением.
Как сообщает с места событий фотокорреспондент Гагик Шамшян, пока врачи боролись за жизнь пострадавшего, сотрудники уголовной и участковой полиции выяснили, что он был доставлен в больницу из населённого пункта Прошян Котайкской области — с участка автодороги Ереван–Аштарак, недалеко от дома криминального авторитета Рустама Степаняна, известного под прозвищем «Чах Рустам» («Толстый Рустам»). На месте стрельбы были обнаружены пять стреляных гильз.
По факту происшествия в Наирийском следственном управлении возбуждено уголовное дело по признакам «покушения на убийство».
По информации фотокорреспондента, пострадавший — 24-летний Мамикон Д., житель села Прошян. Он ранее не был замечен в каких-либо криминальных историях и в селе считается скромным и порядочным молодым человеком. Многие удивлены тем, что кто-то решился стрелять в него. Как сам Мамикон, так и его семья, по словам односельчан, зарабатывают на жизнь честным трудом.