ՀՀ-ում արդարադատություն չկա, բայց մենք վերականգնելու ենք․ Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդ
Հակակոռուպցիոն դատարանի անտրամաբանական վճիռը ցույց տվեց, որ Հայաստանում արդարադատություն չկա։ Բայց մենք անպայման վերականգնելու ենք այն, ասվում է Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդի հայտարարությունում։
«Դատավորները ազատ են լինելու իրենց մասնագիտական գործունեությունն իրականացնելու մեջ ու չեն առաջնորդվելու վախով, այլ՝ բացառապես օրենքներով։
Շնորհակալություն ենք հայտնում երեկվա հավաքի հազարավոր մասնակիցներին ու մեր բոլոր աջակիցներին, որոնք դատարանի բակում էին կամ հետևում էին իրադարձություններին հեռավար։
Ամեն դեպքում, մեր բոլոր ծրագրերը ուժի մեջ են մնում։ Օգոստոսի վերջին կմեկնարկի Սամվել Կարապետյանի «Մեր ձևով» շարժումը, որի գործունեությունը, անկասկած, նոր, վաղուց սպասված էջ է բացելու մեր երկրի պատմության մեջ»,- նշված է հայտարարությունում։

«В Армении нет правосудия, но мы его восстановим» — Совет защиты Самвела Карапетяна
Нелогичное решение Антикоррупционного суда в очередной раз продемонстрировало, что в Армении отсутствует правосудие. Но мы обязательно его восстановим, — говорится в заявлении Совета защиты Самвела Карапетяна.
«Судьи должны быть свободны в осуществлении своей профессиональной деятельности и руководствоваться не страхом, а исключительно законом.
Мы благодарим тысячи участников вчерашнего собрания, а также всех наших сторонников — как тех, кто присутствовал у здания суда, так и тех, кто следил за происходящим дистанционно.
Во всяком случае, все наши планы остаются в силе. В конце августа стартует движение Самвела Карапетяна "По-своему", деятельность которого, без сомнения, откроет новую — долгожданную страницу в истории нашей страны», — отмечается в заявлении.