ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածները կազատվեն ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու պետտուրքի վճարից
Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունում Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց ՀՀ քաղաքացիության ստացման դիմումներն ընդունվում են Ծառայության ավելի քան 40 հասցեներում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՆԳՆ միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունը։
«Դիմումներն ընդունվում են մարզերում՝ բոլոր ստորաբաժանումներում, Երևանում՝ Զաքյան 3 հասցեում գործող բաժնում, Ծառայության գլխամասային գրասենյակում, ինչպես նաև ՆԳՆ սպասարկման գրասենյակներում՝ շրջիկ ձևաչափով։
2025 թվականի սեպտեմբերի 1-ից ԼՂ-ից բռնի տեղահանված և ժամանակավոր պաշտպանություն ստացած անձինք ազատվում են պետական տուրքի վճարից «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում 22․01․2025 թվականին կատարված փոփոխությունների արդյունքում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

С 1 сентября насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха лица будут освобождены от уплаты госпошлины за получение гражданства Армении
22/08/2025 12:26
Служба миграции и гражданства (СМГ) МВД принимает заявления на получение гражданства РА от насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха лиц по более чем 40 адресам.
Как сообщает Служба миграции и гражданства , заявления принимаются во всех региональных отделениях, в отделении по адресу: ул. Закяна, 3, в Ереване, в центральном аппарате Службы, а также в мобильных офисах службы МВД.
С 1 сентября 2025 года насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха и лица, получившие временную защиту, освобождены от уплаты госпошлины в связи с изменениями, внесенными в Закон РА «О государственной пошлине» от 22 января 2025 года.