Արմեն Գրիգորյանն ու ՄԹ պետնախարար Դաութին նախաճաշել են
«ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դիլիջանում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իրագործմամբ ընձեռվող տնտեսական հնարավորությունները:
Սթիվեն Դաութին իր հերթին աջակցություն է հայտնել Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին և ընդգծել Հարավային Կովկասում հաստատուն խաղաղություն ունենալու կարևորությունը:
Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ-ՄԹ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ մատնանշելով հետագա համագործակցության ուղիները: Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են նաև հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան՝ միտված ռազմավարական գործընկերությանը»:

Григорян и Даути обсудили разблокирование региональных коммуникаций
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в Дилижане провел рабочий завтрак с государственным министром по делам Европы, Северной Америки и заморских территорий Соединенного Королевства Стивеном Даути.
Как сообщили в офисе СБ республики, в ходе встречи Григорян представил достигнутые в Вашингтоне договоренности в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, а также разблокирование региональных коммуникаций и экономические возможности, предоставляемые реализацией проекта «Перекресток мира».
В свою очередь, Даути выразил поддержку достигнутым в Вашингтоне договоренностям и подчеркнул важность установления прочного мира на Южном Кавказе.
Стороны также обсудили повестку двусторонних отношений Армения-Соединенное Королевство, указывая на направления дальнейшего сотрудничества.