Փաշինյանը և Էրդողանը շեշտել են կառուցողական մոտեցումների պահպանման անհրաժեշտությունը և պայմանավորվել շարունակել երկխոսությունը
01/09/2025 09:19
Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը։
Զրուցակիցները կարևորել են տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատմանը միտված քայլերը։
Վարչապետ Փաշինյանը և նախագահ Էրդողանը շեշտել են կառուցողական մոտեցումների պահպանման անհրաժեշտությունը՝ փոխվստահության մթնոլորտի ձևավորման և տարածաշրջանային հաղորդակցությունների զարգացման նպատակով։
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունը։

Пашинян и Эрдоган подчеркнули необходимость сохранения конструктивных подходов и договорились продолжить диалог
01/09/2025 09:40
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провели встречу на полях саммита Шанхайской организации сотрудничества. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства Армении.
Собеседники отметили важность шагов, направленных на установление стабильности и мира в регионе.
Пашинян и Эрдоган подчеркнули важность сохранения конструктивных подходов для создания атмосферы взаимного доверия и развития региональных коммуникаций.
Стороны договорились о продолжении диалога.