Միքայել Սրբազանի կալանքը մեկ ամսով երկարաձգեցին
Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանում՝ դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի նախագահությամբ, ընթանում էր Հայ Առաքելական Եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի գործով դատական նիստը։
Դատավոր Մելիքսեթյանը նիստի ավարտին բավարարեց մեղադրող կողմի միջնորդությունն ու Միքայել Սբազաի կալաքը երկարաձգեց մեկ ամիս ժամկետով։
«Դատարանը գտնում է, որ հիմնավոր է հանրային մեղադրողի միջնորդությունը՝ կալանքը մեկամսյա ժամկետով երկարաձգելու վերաբերյալ, որի   պայմաներում մեղադրյալի նկատմամբ ընտրված  խափանման միջոցը  երկարաձգվում է 1 ամիս ժամկետով»,- հայտարարեց Արմինե Մելիքսեթյանը։
Հիշեցնենք՝ Միքայել Սրբազանին մեղադրանք են առաջադրել «իշխանությունը զավթելուն ուղղված հրապարակային կոչեր հնչեցնելու» համար։

Суд продлил арест архиепископа Микаела Аджапахяна на один месяц
В суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Армине Меликсетян состоялось судебное заседание по делу архиепископа Микаела Аджапахяна, главы Ширакской епархии Армянской Апостольской Церкви.
По итогам заседания судья удовлетворила ходатайство стороны обвинения и продлила срок ареста архиепископа на один месяц.
«Суд считает обоснованным ходатайство государственного обвинителя о продлении меры пресечения в виде ареста сроком на один месяц», — заявила судья Армине Меликсетян.
Напомним, архиепископу Микаелу Аджапахяну предъявлено обвинение в «публичных призывах к захвату власти».