Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարությունից:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև արձանագրված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակվել ՀՀ-ԵՄ համագործակցության օրակարգային հարցերի շուրջ:

Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял специального представителя ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Магдалену Гроно
Вице-премьер Мгер Григорян принял специального представителя ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Магдалену Гроно. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Во встрече также принял участие глава делегации ЕС в Армении посол Василис Марагос.
В ходе беседы были обсуждены договорённости, достигнутые между Арменией и Азербайджаном 8 августа в Вашингтоне, а также состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с повесткой сотрудничества между Арменией и Европейским союзом.