Ընտրություններից առաջ Փաշինյանը զոհաբերելու է Ավինյան Տիգրանին․ Մեսրոպ Մանուկյան (168․am)
«Երևանի քաղաքապետարանը շարունակում է մնալ որպես մի մեծ կոռուպցիոն բուրգ»,- 168TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում ասել է Երևանի ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը՝ ընդգծելով, որ կոռուպցիա է տիրում ինչպես մանկապարտեզների նորոգման համար բյուջեից հատկացված գումարների հաշվարկներում, այնպես էլ՝ այլ ծրագրերի իրականացման ընթացքում։
«Ավինյան Տիգրանն այս հարցում շատ արտոնյալ վիճակում է. կարծում եմ՝ Ավինյան Տիգրանին ընտրություններից առաջ Փաշինյանը զոհաբերելու է, որովհետև Երևանի կառավարումը ողբալի վիճակում է։
Նայեք՝ օդի աղտոտվածություն, տրանսպորտի կատաստրոֆիկ վիճակ, թալան ուղետոմսերի գումարներից, կանաչ գոտիների բացակայություն, ավելացված հարկային բեռ և այլն։
Եթե Փաշինյանը Տիգրան Ավինյանին ընտրություններից առաջ չզոհաբերեց, այդ դեպքում 2026-ի ընտրությունների քարոզարշավին ո՞ւմ վրա է բարդելու այդ խայտառակությունները»,- ասել է Մանուկյանը։

Перед выборами Пашинян пожертвует Тиграном Авиняном — Месроп Манукян (168․am)
В эфире эфире программы «Ревью» на 168 TV член Совета старейшин Еревана Месроп Манукян заявил, что мэрия столицы продолжает оставаться «огромной коррупционной пирамидой». По его словам, коррупционные схемы прослеживаются как в расчетах бюджетных средств, выделенных на ремонт детских садов, так и при реализации других городских программ.
«Тигран Авинян находится в этом смысле в очень привилегированном положении. Думаю, что перед выборами Пашинян пожертвует Тиграном Авиняном, потому что управление городом находится в катастрофическом состоянии», — отметил Манукян.
Он также перечислил основные проблемы, с которыми, по его словам, сегодня сталкивается Ереван:
• высокая загрязненность воздуха,
• катастрофическая ситуация в транспортной системе,
•
хищение денег от продажи проездных на транспорт,
• отсутствие зелёных зон,
• рост налоговой нагрузки и др.
«Если Пашинян не принесёт Авиняна в жертву до выборов, то на кого он будет сваливать все эти позорные провалы в предвыборной кампании 2026 года?» — задался вопросом Манукян.