Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցիչ նշանակված Կարեն Անդրեասյանը Ռուսաստանի դեսպանի հետ է հանդիպել
Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչի գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել․
«Սեպտեմբերի 4-ին Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Դեսպան Կոպիրկինը ջերմորեն շնորհավորել է Կարեն Անդրեասյանին նոր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ՝ ընդգծելով երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող խնդիրների շուրջ կայուն համագործակցությունը շարունակելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են մի շարք կարևոր միջպետական իրավական հարցերի: Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչն ու ՌԴ դեսպանը երկուստեք կարևորել են քննարկումների ու տարբեր ձևաչափերով կարծիքների փոխանակման շարունակականությունը»։

Представитель Армении по международным правовым вопросам Карен Андреасян встретился с послом России в Армении
Офис Представителя Республики Армения по международным правовым вопросам распространил следующее сообщение:
«4 сентября представитель Армении по международным правовым вопросам Карен Андреасян принял посла Российской Федерации в Армении Сергея Копыркина.
Посол Копыркин тепло поздравил Карена Андреасяна с назначением на новую должность, подчеркнув готовность к продолжению устойчивого сотрудничества по вопросам, представляющим взаимный интерес.
В ходе встречи стороны обсудили ряд важных межгосударственных правовых вопросов. Обе стороны подтвердили важность поддержания диалога и регулярного обмена мнениями в различных форматах».