Գործող կառավարչի համար սպառնալիք են բոլոր այն անձինք, ովքեր չեն համակերպվում ստեղծված իրողությունների հետ. Աբրահամյան
05/09/2025 09:50
Այսօր քաղբանտարկյալ, Արցախի խորհրդարանի պատգամավոր Դավիթ Գալստյանի ծննդյան օրն է, որը վերջինս նշում է ճաղերի հետևում, գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«ՀՀ իշխող ռեժիմը նախ Դավիթին հայրենիքից ու հայրենի օջախից զրկեց, հետո արդեն ազատությունից:
Գործող կառավարչի համար սպառնալիք են բոլոր այն անձինք, ովքեր չեն համակերպվում ստեղծված իրողությունների հետ, առավել ևս` պայքարում են իրենց ու այլոց իրավունքների պաշտպանության համար:
Ծնունդդ շնորհավոր, Դավիթ ջան:
Ազատությո՛ւն Դավիթին ու բոլոր քաղբանտարկյալներին»։

Все, кто не смирился с существующими реалиями, является угрозой для действующего управленца — Абрамян
05/09/2025 10:14
Сегодня день рождения политзаключённого, депутата парламента Арцаха Давида Галстяна, который он встречает за решёткой. Об этом написал секретарь фракции «Честь имею» Национального собрания Армении Тигран Абрамян.
«Правящий режим Армении сначала лишил Давида Родины и родного очага, а затем — и свободы.
Все, кто не смирился с существующими реалиями, является угрозой для действующего управленца, особенно — те, кто борется за защиту своих и чужих прав.
С днём рождения, дорогой Давид.
Свободу Давиду и всем политзаключённым!».