Հայաստանի հավաքականի հետ կարելի է ճանապարհ գնալ, ես հավատում եմ այս տղաներին. Եղիշե Մելիքյան (տեսանյութ)
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը վստահեցնում է՝ Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստների հետ կարելի է ճանապարհ գնալ։
«Ես իրենց հավատում եմ, վաղը ինչ կստացվի՝ չեմ կարող ասել, բարդից էլ բարդ է պատկերացնել ու գուշակել ելքը, բայց համոզված եմ, որ մենք պետք է տեսնենք ու զգանք փոփոխությունը խաղի ու նվիրվածության մեջ»,- Պորտուգալիայի հետ խաղից առաջ լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Մելիքյանը։
Նա հայտարարեց, որ հավաքականի ներսում խնդիր չունի ոչ մեկի հետ, իր խնդիրը վաղվա հանդիպումն է Պորտուգալիայի դեմ։
Հիշեցնենք՝ վաղը՝ ժամը 20։00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Հայաստանի ընտրանին կմրցի Պորտուգալիայի հավաքականի հետ։

С этой сборной Армении можно пройти путь, я верю в этих ребят — Егише Меликян
Главный тренер национальной сборной Армениипо футболу Егише Меликян уверен: с футболистами сборной Армении можно пройти путь.
«Я верю в них. Что получится завтра — сказать сложно. Даже представить себе исход непросто. Но я убеждён: мы должны увидеть и почувствовать изменения — как в игре, так и в самоотдаче», — заявил Меликян на встрече с журналистами накануне матча с Португалией.
Тренер также подчеркнул, что не имеет никаких разногласий внутри сборной. По его словам, его главная задача сейчас — предстоящий матч с Португалией.
Напомним, завтра в 20:00 на стадионе имени Вазгена Саркисяна (Республиканский стадион) сборная Армении сыграет против сборной Португалии.