ՀՀ քաղաքացիների շուրջ 60 տոկոսը դեմ է, որպեսզի Ադրբեջանին Սյունիքի տարածքով ճանապարհ տրամադրվի. Գելափ (Տեսանյութ)
05/09/2025 14:17
Գելափի հարցմանը մասնակցած ՀՀ քաղաքացիների շուրջ 60 տոկոսը դեմ է, որպեսզի Ադրբեջանին Սյունիքի տարածքով ճանապարհ տրամադրվի։
Սյունիքի տարածքով ճանապարհ տրամադրելուն ամբողջովին դեմ է հարցված քաղաքացիների 47.6%-ը, ավելի շատ բացասական՝ 11.3%-ը։
Ճանապարհ տրամադրելուն ավելի շուտ դրական է արտահայտվել Գելափի կողմից հարցման մասնակիցների 18.1%-ը, լիովին դրական՝ 17.4%-ը։

Около 60% граждан Армении выступают против предоставления Азербайджану коридора через территорию Сюника — Gallup
Согласно опросу, проведённому Gallup среди граждан Республики Армения, около 60% респондентов выступают против предоставления Азербайджану транспортного пути через территорию Сюникской области.
Полностью против такого решения высказались 47,6% участников опроса, ещё 11,3% заявили, что скорее относятся к нему негативно.
С другой стороны, 18,1% респондентов отнеслись к идее скорее положительно, а 17,4% — полностью положительно.