ՆԳ նախարարի տեղակալը 85-ամյակի կապակցությամբ պարգև է հանձնել ՆԳ նախկին նախարար Կառլոս Ղազարյանին
Սեպտեմբերի 4-ին ՆԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Մկրտչյանը Ոստիկանության վետերանների խորհրդի մասնաշենքում հանդիպել է ներքին գործերի պաշտոնաթող գեներալ-մայոր Կառլոս Ղազարյանին։
Արմեն Մկրտչյանը ՆԳ նախարարի անունից շնորհավորել է Կառլոս Ղազարյանին ծննդյան 85-ամյակի կապակցությամբ և համակարգում ունեցած մեծ ներդրումների համար հանձնել «Ոստիկանությունում գերազանց ծառայության համար» կրծքանշան։
Կառլոս Ղազարյանը երկար տարիներ ծառայել է ներքին գործերի համակարգում՝ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ։ Հանցավորության դեմ պայքարի և հասարակական կարգի պահպանման գործում մեծ ներդրում ունեցած սպան 1990-1991 թթ. եղել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարը, այնուհետև պետական համակարգում զբաղեցրել է տարբեր բարձր պաշտոններ։
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է նաև վետերանների աշխատանքը, նրանց ունեցած ներդրումը ՆԳՆ համակարգի զարգացման հարցում, կարևորվել նրանց փորձառությունը՝ սերունդների միջև կապի ամրապնդման գործում։

Заместитель министра внутренних дел Армен Мкртчян вручил награду Карлосу Казаряну по случаю его 85-летия
4 сентября заместитель министра внутренних дел Армен Мкртчян посетил здание Совета ветеранов полиции, где встретился с отставным генерал-майором, бывшим министром внутренних дел Карлосом Казаряном.
От имени министра внутренних дел Армен Мкртчян поздравил Карлоса Казаряна с 85-летием и, отметив его значительный вклад в систему, вручил нагрудный знак «За отличную службу в полицейских войсках».
Карлос Казарян многие годы служил в системе внутренних дел, занимая различные должности. Он внёс существенный вклад в борьбу с преступностью и в дело охраны общественного порядка. В 1990–1991 годах занимал пост министра внутренних дел Республики Армения, а в последующем занимал различные высокие посты в государственной системе.
В ходе встречи также была подчёркнута важность деятельности ветеранов, их вклад в развитие системы МВД, а также значимость их опыта в деле укрепления связи между поколениями.