Հետևողականորեն շարունակելու ենք պայքարը հանուն արդարության՝ մեր ձևով
«Վերաքննիչ դատարանի այսօրվա որոշումը կանխատեսելի էր ու եկավ հաստատելու Հայաստանում դատական և իրավապահ համակարգի՝ քաղաքական հետապնդում իրականացնելու գործիք լինելու մասին կարծիքը։
Անհեթեթ մեղադրանքով ու նույնպիսի «հիմնավորումներով» ազգային բարերար և հայտնի գործարար Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու որոշումները, որ կոչված են բավարարել փոքրիկ խմբակի ղեկավարի քմահաճույքները, ցավալիորեն զրկում են մեր երկիրը իրավական և ժողովրդավար պետության կարգավիճակից։
Այսպես թե այնպես, որևէ ապօրինություն չի կարող հուսահատեցնել մեզ։
Միաժամանակ, իրավական այս աբսուրդի, քաղաքական հետապնդման և ճնշման պայմաններում առաջադրված 2-րդ աբսուրդային մեղադրանքի՝ փողերի լվացման և այլ տնտեսական բնույթի ենթադրյալ հանցանքների դրվագներով Վերաքննիչ դատարանն անփոփոխ է թողել հակակոռուպցիոն դատարանի որոշումը, որը բողոքարկվել էր դատախազության կողմից և որով հերքվել էր անգամ նվազագույն հիմնավոր կասկածի մակարդակում նշված հանցանքների հետ առնչությունը:

Мы последовательно продолжим нашу борьбу за справедливость — по-нашему
«Сегодняшнее решение Апелляционного суда было предсказуемым и лишь подтвердило мнение о том, что судебная и правоохранительная системы в Армении стали инструментом политического преследования.
Абсурдные обвинения и такие же "обоснования" решения об аресте известного бизнесмена и национального благотворителя Самвела Карапетяна, направленные на удовлетворение капризов узкого круга лиц, к сожалению, лишают нашу страну статуса правового и демократического государства.
Тем не менее, ни одно беззаконие не может нас сломить.
В то же время, в условиях данного правового абсурда, политического преследования и давления, Апелляционный суд оставил без изменений решение Антикоррупционного суда по второму абсурдному обвинению — в отмывании денег и других предполагаемых экономических преступлениях. Решение, ранее обжалованное прокуратурой, фактически исключило даже минимальный уровень обоснованного подозрения в причастности к указанным преступлениям.