Արմավիրում սննդային թունավորմամբ ԲԿ տեղափոխված 8 քաղաքացու վիճակը միջին ծանրության է. ԱՆ
Սննդային թունավորմամբ Արմավիրի բժշկական կենտրոն տեղափոխված քաղաքացիներից 8-ը հոսպիտալացվել է: Այս մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, մարզային բժշկական կենտրոնում ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ սեպտեմբերի 08-ին, ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Արմավիրի մարզային կենտրոն Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն (ՀՎԿԱԿ) ՊՈԱԿ-ի մարզային մասնաճյուղից ահազանգ է ստացվել այն մասին, Արմավիրի բժշկական կենտրոն են ընդունվել երկու քաղաքացի՝ «սննդային թունավորում» ախտորոշմամբ: Բժշկական օգնության է դիմել ևս 10 քաղաքացի։

Состояние восьми граждан, госпитализированных в Армавире с пищевым отравлением, оценивается как средней тяжести — Минздрав
Восемь человек, доставленных в Армавирский медицинский центр с диагнозом «пищевое отравление», были госпитализированы. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
Состояние пациентов оценивается как средней тяжести, они получают необходимую медицинскую помощь в областной больнице.
Ранее сообщалось, что 8 сентября в Армавирский медицинский центр были доставлены двое граждан с подозрением на пищевое отравление. Позже за медицинской помощью обратились ещё 10 человек.
Информацию подтвердили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Армавирской области, а также в региональном отделении Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов.