Արմավիրում սննդային թունավորման դեպք է արձանագրվել. 12 քաղաքացի դիմել է բժշկական օգնության
Այսօր՝ սեպտեմբերի 08-ին, ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Արմավիրի մարզային կենտրոն Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն (ՀՎԿԱԿ) ՊՈԱԿ-ի մարզային մասնաճյուղից ահազանգ է ստացվել այն մասին, Արմավիրի բժշկական կենտրոն են ընդունվել երկու քաղաքացի՝ «սննդային թունավորում» ախտորոշմամբ:
Տեսչական մարմնի Արմավիրի կենտրոնի տեսուչների կողմից շտապ ձեռնարկված վերահսկողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ այդ քաղաքացիների ինքնազգացողությունը վատացել է Արմավիր քաղաքի «Արմավիր Գարդեն» հանրային սննդի կետում սնկապուր ուտելուց հետո: Ավելի ուշ պարզվել է, որ բժշկական օգնության է դիմել ևս 10 քաղաքացի, որոնք նույն՝ «Արմավիր Գարդեն», հանրային սննդի օբյեկտում կերել են հավի թևիկներ, հավով աղցան և հավով պիցցա:
Ձեռնարկվել են ահապաղ միջոցառումներ օբյեկտում առկա սննդամթերքից նմուշառում կատարելու և լաբորատոր փորձաքննության ներկայացնելու նպատակով:

12 человек в Армении попали в больницу с пищевым отравлением после посещения ресторана
В Армавирское отделение Инспекционного органа безопасности продуктов питания из областного филиала Наццентра по контролю и профилактике заболеваний поступил сигнал о том, что в медцентр Армавира поступили два человека с диагнозом «пищевое отравление».
Как сообщает пресс-служба регулятора, сотрудники инспекции выяснили, что самочувствие этих граждан ухудшилось после того, как они поели грибной суп в пункте общественного питания «Армавир Гарден» в Армавире.
Позже выяснилось, что за медпомощью обратились еще 10 граждан, которые в том же объекте ели куриные крылышки, куриный салат и пиццу с курицей.