Հայաստան-Պորտուգալիա խաղի տոմսերի վաճառքով ենթադրյալ խարդախությունների համար 1 անձ ձերբակալվել է
Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային խաղի տոմսերի վաճառքով ենթադրյալ խարդախությունների համար 1 անձ ձերբակալվել է, այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
«Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային խաղի տոմսերի վաճառքով ենթադրյալ խարդախությունների վերաբերյալ այս պահի դրությամբ ՆԳՆ ոստիկանությունում ստացվել է 10 հաղորդում, որոնցից 5-ը բացահայտվել են, 1 անձ ձերբակալվել է, իսկ մյուս 5 դեպքով բացահայտման ուղղությամբ միջոցառումները շարունակվում են»,- նշեց Սարգսյանը։
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 6-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացավ ֆուտբոլի աշխարհի 2026 թվականի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպումը:
Տոմսերի վաճառքի մասին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ազդարարեց օգոստոսի 14-ին։ Մեկնարկից րոպեներ անց արդեն ֆուտբոլասերները սկսեցին ահազանգել, որ չեն կարողանում տոմսեր գնել։
«Հետք»-ը հաղորդել էր, որ տոմսերի սպառումից ժամեր անց դրանք հայտնվեցին սև շուկայում։ Եթե Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան տոմսերը վաճառում էր 1000-20000 դրամով, ապա վերավաճառողների մոտ դրանց գինը որոշ դեպքերում հատում էր 1 միլիոն դրամի շեմը։
Լրատվամիջոցը գրել էր նաև, որ բազմապատիկ թանկ գնով սև շուկայում վաճառվել են նաև ՀՖՖ-ի ամրագրած տոմսերը։

В связи с предполагаемыми махинациями при продаже билетов на матч Армения–Португалия задержан один человек
08/09/2025 12:20
Один человек задержан в связи с предполагаемыми махинациями при продаже билетов на футбольный матч Армения–Португалия. Об этом Aysor.am сообщил пресс-секретарь Министерства внутренних дел Армении Нарек Саргсян.
«По фактам предполагаемых мошенничеств, связанных с продажей билетов на матч Армения–Португалия, на данный момент в полицию МВД поступило 10 заявлений. Из них 5 случаев уже раскрыты, один человек задержан, по остальным пяти проводятся оперативно-следственные мероприятия», — сообщил Саргсян.
Напомним, 6 сентября на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване состоялся отборочный турнир чемпионата мира по футболу 2026 года между сборными Армении и Португалии.
О начале продажи билетов Федерация футбола Армении (ФФА) объявила 14 августа. Уже через несколько минут после старта продажи болельщики начали жаловаться, что не могут приобрести билеты.
Как сообщало издание "Этк", через несколько часов после официального завершения продаж билеты появились на чёрном рынке. При этом, если через ФФА билеты стоили от 1 000 до 20 000 драмов, то у перекупщиков цены в отдельных случаях превышали 1 миллион драмов.
Издание также указывало, что на «чёрный рынок» попали даже билеты, заранее забронированные Федерацией футбола Армении.