Հայ ժողովուրդը չի հանդուրժի Փաշինյանի բռնատիրությունը․ Օսկանյան
«Այսօր փորձեցի դիտել Սամվել Կարապետյանի փաստաբանների մամուլի ասուլիսը, բայց չկարողացա։ Սարսափելի զայրույթ առաջացրեց։ Ինչպե՞ս կարելի է հանդուրժել այն խայտառակությունը, որ մարդը, ով այսքան շատ է տվել Հայաստանին, այսօր բանտում է միայն այն պատճառով, որ Փաշինյանը մահու չափ վախենում է կորցնել իշխանությունը։
Փաշինյանը կալանավայրերը լցնում է քաղաքական բանտարկյալներով՝ Կարապետյան, երկու արքեպիսկոպոս, պատգամավորներ, ընդդիմության առաջնորդներ, քաղաքացիական ակտիվիստներ։ Ավելի քան երկու տասնյակ մեր հայրենակիցներ այսօր կալանքի տակ են միայն այն բանի համար, որ համարձակվել են հակադրվել։ Սա արդարադատություն կամ ժողովրդավարություն չէ։ Սա վենդետա է։
Փաշինյանը լռեցնում է իր ընդդիմախոսներին միայն իր քաղաքական գոյատևումն ապահովելու համար, բայց դա հարվածելու է հենց իրեն։ Հայ ժողովուրդը գուցե շատ բանի հետ կարող է հաշտվել, բայց չի հանդուրժի Փաշինյանի բռնատիրությունը։ Նրա բանտերն ու նրա պարանոյան իրեն հետապնդելու են և դառնալու են իր իշխանության կորստի գլխավոր պատճառներից մեկը»։

Армянский народ не будет терпеть диктатуру Пашиняна — Осканян
«Сегодня я пытался посмотреть пресс-конференцию адвокатов Самвела Карапетяна, но не смог. Это вызвало у меня ужасный гнев. Как можно терпеть это позорище — человека, который столько сделал для Армении, сегодня посадили в тюрьму только потому, что Пашинян смертельно боится потерять власть?
Пашинян заполняет тюрьмы политическими заключёнными — Карапетян, два архиепископа, депутаты, оппозиционные лидеры, гражданские активисты. Более двух десятков наших соотечественников сейчас под стражей лишь за то, что осмелились выступить против него. Это не правосудие и не демократия. Это вендетта.
Пашинян заставляет замолчать своих оппонентов лишь ради сохранения своей политической жизни, но это ударит именно по нему самому. Армянский народ может многое принять, но не потерпит диктатуру Пашиняна. Его тюрьмы и паранойя будут преследовать его и станут одной из главных причин потери им власти».