Վահագն Խաչատուրյանը ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ներկայացրել է Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ընդունել է Հայաստան այցելած ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին։
Նախագահը, ողջունելով դիվանագիտական ներկայացուցիչներին, կարևորել է այսօրինակ այցելությունները Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ամրապնդման տեսանկյունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության օրակարգի առանցքային հարցերը, ընդգծվել է համագործակցության զարգացման և ծրագրերի շարունակականության կարևորությունը։
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային իրավիճակին, կայուն և տևական խաղաղության հաստատման ուղղությամբ տարվող քայլերին, ինչպես նաև միջազգային գործընկերների դերակատարությանը։ Նախագահ Խաչատուրյանը դեսպաններին ներկայացրել է Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները և պատասխանել նրանց հնչեցրած հարցերին։

Президент Армении принял аккредитованных при НАТО послов
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян принял послов, аккредитованных при НАТО, посетивших Армению. Об этом сообщили в администрации президента Армении.
Приветствуя дипломатических представителей, президент подчеркнул важность подобных визитов с точки зрения укрепления партнёрства Армения-НАТО.
В ходе встречи были обсуждены ключевые вопросы повестки партнёрства Армения-НАТО, подчеркнута важность развития сотрудничества и преемственности программ.
Были затронуты региональная ситуация, шаги, предпринимаемые для установления стабильного и долгосрочного мира, а также роль международных партнёров. Президент Хачатурян представил послам приоритеты внутренней и внешней политики Армении и ответил на их вопросы.