Ձերբակալվել է Գյումրու քաղաքապետի որդին
Քննչական կոմիտեից Aysor.am-ին հայտնեցին. «ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչույթունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետով (շորթումը՝ հարկադրանքի այլ եղանակով)։ Նա ձերբակալվել է։
Հիշեցնենք, որ Aravot.am-ը հայտնել էր՝ առավոտյան 1,5 տարեկան երեխային մանկապարտեզ տանելիս՝ մանկապարտեզի դռան մոտից բերման են ենթարկել ու ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչություն են տարել Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդուն՝ Սպարտակ Ղուկասյանին։ Նրա մյուս երեխան էլ գտնվել է ավտոմեքենայի մեջ։

Задержан сын мэра Гюмри
Как сообщили в Следственном комитете Армении в ответ на запрос Aysor.am, в рамках уголовного производства, возбужденного в следственном управлении Ширакской области Следственного комитета, против одного лица возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 4 части 1 статьи 258 Уголовного кодекса Республики Армения — вымогательство, совершённое иным способом принуждения. Указанное лицо задержано.
Следственные действия продолжаются.
Напомним, ранее издание Aravot.am сообщало, что Спартак Гукасян был задержан возле детского сада, когда в утренние часы привозил туда своего полуторагодовалого ребёнка. Его второй ребёнок находился в автомобиле во время задержания. По информации, его доставили в управление полиции Ширакской области.