Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Վլադիմիր Պուտինի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Առաջիկա օրերին Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։
Լրագրողներն այսօր ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանից հետաքրքրվեցին՝ Մոսկվայում տեղի կունենա՞ Փաշինյան-Պուտին հանդիպում՝ նա արձագանքեց. «Կարծում եմ՝ երկրի ղեկավարը չէր գնա Մոսկվա, եթե նման հանդիպում նախատեսված չլիներ»։
«Հնարավոր է՝ պարոն վարչապետը հանդիպում է ունենում վարչապետների ֆորմատով, որը պայմանավորված է մեր երկրի պառլամենտական  լինելու, մնացածի՝ նախագահական լինելու հանգամանքով, բայց երկրի ղեկավարի այցը, եթե պաշտոնական է կամ աշխատանքային, չի կարող լիներ առանց նման հանդիպման»,- ասաց Ալեն Սիմոնյանը։

Никол Пашинян встретится с Владимиром Путиным
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ближайшие дни посетит Российскую Федерацию, где, как ожидается, состоится его встреча с президентом РФ Владимиром Путиным.
Сегодня журналисты поинтересовались у спикера парламента Армении Алена Симоняна, состоится ли встреча Пашиняна с Путиным в Москве. В ответ он отметил:
«Думаю, глава государства не поехал бы в Москву, если бы такая встреча не была запланирована».
По словам Симоняна, встреча может пройти в формате переговоров глав правительств, что связано с тем, что Армения — парламентская республика, тогда как в ряде других стран, включая Россию, действует президентская форма правления.
«Если визит главы государства носит официальный или рабочий характер, он не может обойтись без такой встречи», — добавил спикер парламента.