Փաշինյանի որոշմամբ ՄԻԵԴ–ում ՀՀ շահերի պաշտպանության վարչության պետն ազատվել է պաշտոնից
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Դիանա Լեոնիդին ազատվել է Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության շահերի պաշտպանության վարչության պետի պաշտոնից։
Որոշման մեջ ասվում է. «Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի 16-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով`
- Դիանա Ալեքսանդրոսի Լեոնիդիին 2025 թվականի սեպտեմբերի 15-ից ազատել վարչապետի աշխատակազմի Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության շահերի պաշտպանության վարչության պետի (պաշտոնի ծածկագիր՝ 06-Գ31-22.1-Ղ2-1) պաշտոնից»։

Решением Пашиняна начальник Департамента по защите интересов Армении в ЕСПЧ освобождена от должности
Решением премьер-министра Никола Пашиняна Диана Леониди освобождена от должности начальника Департамента по защите интересов Республики Армения в Европейском суде по правам человека при Офисе представителя Республики Армения по международным правовым вопросам.
В тексте распоряжения, в частности, говорится:
«Руководствуясь частью 3 статьи 16 и пунктом 1 части 1 статьи 37 Закона РА "О гражданской службе",
Диана Александросовна Леониди освобождается с 15 сентября 2025 года от должности начальника Управления по защите интересов Республики Армения в Европейском суде по правам человека при Офисе представителя по международным правовым вопросам Аппарата премьер-министра (код должности: 06-Գ31-22.1-Ղ2-1)».