2023 թվականին Եվլախում որևէ փաստաթուղթ չի ստորագրվել, այդ հանդիպումը հումանիտար բնույթ էր կրում. Արցախի նախագահ
19/09/2025 11:11
Ես Եվլախի հանդիպմանը չեմ մասնակցել, երբևիցե Եվլախում չեմ եղել, «Եռաբլուրում» լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը՝ արձագանքելով Հայաստանի իշխանությունների հայտարարություններին, թե Եվլախում տեղի ունեցած հանդիպմանն էլ փակվել է Արցախի հարցը։
«Եվլախում ադրբեջանցիների հետ հանդիպմանը մասնակցած մարդիկ որևիցե փաստաթուղթ չեն ստորագրել։ Այդ հանդիպումները կրում էին միայն հումանիտար բնույթ»,-ասաց Սամվել Շահրամանյանը։

Президент Арцаха: в 2023 году в Евлахе не было подписано никаких документов, встреча носила гуманитарный характер
19/09/2025 11:16
«Я не участвовал во встрече в Евлахе и никогда не был там», — заявил президент Арцаха Самвел Шахраманян в беседе с журналистами в «Ераблуре», комментируя заявления властей Армении о том, что на встрече в Евлахе был «закрыт вопрос Арцаха».
«Люди, которые участвовали во встречах с азербайджанской стороной в Евлахе, не подписывали никаких документов. Эти встречи носили исключительно гуманитарный характер», — подчеркнул Шахраманян.