Հայաստանի ղեկավարությունն, Ադրբեջանին շողոքորթելու նկատառումներով, նույնիսկ ծաղիկ չի խոնարհում նահատակվածների շիրիմներին, իսկ Ադրբեջանը շարունակում է իր հակահայկական քաղաքականությունը
«Ադրբեջանն Արցախի նկատմամբ ագրեսիայի և օկուպացման վերաբերյալ պաշտոնական/քարոզչական նյութերի տարափ է տեղում, որի հիմքում, այս կամ այն կերպ, ուրվագծվում է «ագրեսոր Հայաստանի» դերն ու պատասխանատվությունը:
Մինչ Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն Ադրբեջանին դուր գալու և շողոքորթելու նկատառումներով նույնիսկ ծաղիկ չի խոնարհում Հայաստանի ու Արցախի պաշտպանության ժամանակ նահատակվածների շիրիմներին, Ադրբեջանն իր հակահայկական քաղաքականության գիծը շարունակում է:
Կարևոր չէ, թե ինչ կոնցեպտ կամ գաղափարախոսություն է հռչակում սրանց կառավարությունը, մեր քաղաքացիները պետք է հստակ իմանան, որ իշխող ռեժիմի շարունակական զիջումների, աղերսումների և բանակը չկարևորելու պայմաններում, Բաքվում շարունակում են մեզ ընկալել որպես թշնամի` դրանից բխող բոլոր սպառնալիքներով»:

Руководство Армении, с целью угодить Азербайджану, даже не возлагает цветы на могилы погибших, тогда как Азербайджан продолжает свою антиармянскую политику
Депутат фракции «Честь имею» НС Армении Тигран Абрамян написал:
«Азербайджан буквально заваливает официальными и пропагандистскими материалами по теме агрессии и оккупации в отношении Арцаха, в основе которых в той или иной форме прослеживается роль и ответственность «агрессора — Армении».
В то время как армянское военно-политическое руководство, стремясь угодить Азербайджану и льстя ему, даже не возлагает цветы на могилы погибших при защите Армении и Арцаха, Азербайджан неуклонно продолжает свою антиармянскую политику.
Неважно, какую концепцию или идеологию провозглашает нынешнее правительство, наши граждане должны чётко понимать, что при продолжающихся уступках, просьбах и пренебрежении армией со стороны правящего режима, в Баку продолжают воспринимать нас как врага — со всеми вытекающими угрозами».