ՆԱՏՕ-ի ԽՎ Ռոուզ-Ռոթ սեմինարի մասնակից Իտալիայի պատվիրակությունն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի 108-րդ Ռոուզ-Ռոթ սեմինարին մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող Իտալիայից ժամանած պատվիրակությունը, որի կազմում են Իտալիայի խորհրդարանի Պատգամավորական պալատի պատգամավորներ, Սենատի սենատորներ և այլ ներկայացուցիչներ, սեպտեմբերի 23-ին այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր՝ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իտալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Մարիա Կարապետյանի ուղեկցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտից:
Իտալիայից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգել Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը:
Պատվիրակության անդամները շրջել են նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, որտեղ ծանոթացել են մշտական և ժամանակավոր ցուցադրություններին, որից հետո պատվիրակության անդամները գրառումեր են կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Делегация из Италии, участвующая в семинаре Роуз-Рот ПА НАТО — посетила мемориал жертв Геноцида армян
Находящаяся в Армении для участия в 108-м семинаре Роуз-Рот Парламентской ассамблеи НАТО делегация из Италии — в составе депутатов Палаты представителей, сенаторов и других официальных лиц — 23 сентября посетила мемориал жертв Геноцида армян. Делегацию сопровождала глава группы дружбы Армения–Италия в НС РА Мария Карапетян. Об этом сообщает Музей-институт Геноцида армян.
Члены делегации Италии возложили цветы к Вечному огню и почтили память невинных жертв Геноцида армян минутой молчания.
Также гости из Италии посетили Музей Геноцида армян, где ознакомились с постоянной и временной экспозициями. В завершение визита члены делегации оставили записи в Книге почётных гостей.