Իրավապահ համակարգի թիվ 1 նպատակը դարձել է իշխանության N1 «օբյեկտի» քմահաճույքներով զբաղվելը, ինչը հնարավորություն չի տալիս կենտրոնանալու իրական գործառույթների վրա
24/09/2025 10:37
Իշխող թիմի ու իր ղեկավարի ամենօրյա ռեժիմով հանրությանն ուղղվող մաղձը, ատելությունն ու թշնամությունը նույն ձևով էլ արտացոլվում են ներհասարակական-քաղաքական մակարդակում, գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Իրավապահ համակարգի թիվ 1 նպատակը դարձել է իշխանության N1 «օբյեկտի» քմահաճույքներով զբաղվելն ու դրանք սպասարկելը, ինչը, բացի նրանից, որ ապօրինի բնույթ է կրում, նաև հնարավորություն չի տալիս կենտրոնանալու այդ համակարգի իրական գործառույթների վրա:
Այս իշխանության համար մարդկային կյանքը որևէ արժեք չունի և սրանց ներքին ու արտաքին անվտանգության կոնցեպտը ձևավորվում է` բխելով բացառապես մեկ անձի քաղաքական և անձնական ձգտումներից, ինչը հանրային ու պետական շահի հետ որևէ առնչություն չունի»,-գրել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: главной задачей правоохранительной системы стало обслуживание прихотей "объекта №1", а не исполнение своих прямых обязанностей
24/09/2025 10:56
Секретарь фракции парламента Армении «Честь имею» Тигран Абрамян заявил, что в условиях действующей власти правоохранительная система утратила свои прямые функции, переключившись на выполнение политических заказов.
«Главной задачей правоохранительной системы стало обслуживание прихотей "объекта №1" во власти. Это не только носит незаконный характер, но и мешает сосредоточиться на реальных функциях, возложенных на эту систему», — написал он.
По словам Абрамяна, «ежедневный поток злобы, ненависти и враждебности, идущий от правящей команды и её лидера, напрямую отражается на внутриполитической и общественной атмосфере в стране».
«Для этой власти человеческая жизнь не имеет никакой ценности. Внутренняя и внешняя безопасность государства формируются исключительно исходя из личных и политических амбиций одного человека, и это не имеет ничего общего с общественными или государственными интересами», — отметил депутат.