Փաստաբանը չի հավատում, որ Բորիս Ավագյանն ինքնասպան է եղել
Արցախի Հանրապետության նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով նախկին ներկայացուցիչ Բորիս Ավագյանի փաստաբան Նատալյա Չեռնիկովան չի հավատում Ավագյանի ինքնասպանության վարկածին:
RT-ին տված հարցազրույցում նա ասել է՝ չի հավատում ինքնասպանության վարկածին, քանի որ լավ գիտեր Ավագյանի բնավորությունը՝ մարտիկ էր, որը չէր սիրում պարտվել։
«Նա հավատացյալ մարդ էր, շատ լավ գիտեր, թե ինչ է ինքնասպանությունը։ Նա բավականին խելացի մարդ էր, հետևանքները հաշվի էր առնում՝ ցանկացած իրադարձությունից առաջ։ Ես չեմ կարծում, որ նա ինչ-որ կերպ չի մտածել այդ մասին»,- հայտարարել է փաստաբանը։
Հիշեցնենք՝ Բորիս Ավագյանը Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի հյուպատոսության շենքում, ըստ շրջանառվող լուրերի, ինքնասպան է եղել։ Ավագյանը փակվել է հյուպատոսության զուգարանում, որտեղ էլ պատահել է դեպքը։

Адвокат не верит в версию самоубийства Бориса Авагяна
Адвокат Наталья Черникова, представляющая интересы бывшего представителя президента Республики Арцаха по особым поручениям Бориса Авагяна, заявила, что не верит в версию о самоубийстве своего клиента.
В интервью RT она подчеркнула, что в пользу этого говорит его характер — он боец, «который не любит проигрывать», и верующий человек.
«Он прекрасно знает, что такое суицид. Он достаточно умный человек, он считает последствия дальше какого-то события. Я не думаю, что он как-то не подумал об этом», — цитирует её Telegram-канала RT.
Ранее руководитель объединённой пресс-службы судов города Дарья Лебедева заявила RT, что Авагян скрылся из здания суда в момент, когда судья ушёл выносить решение.
Напомним, по распространённым сообщениям, Борис Авагян предположительно покончил с собой в здании консульства Армении в Санкт-Петербурге. Согласно имеющейся информации, он закрылся в туалетной комнате консульства, где и произошёл инцидент.