Ընդդիմադիր համայնքապետի սպանության մեջ քաղաքական հետք չտեսնել հնարավոր չէ. Ժաննա Ալեքսանյան (Տեսանյութ)
«Շատ ծանր ներգործություն ունեցավ Փարաքարի համայնքապետի սպանությունը, նույնիսկ կարող եմ ազդեցության առումով համեմատել հոկտեմբերի 27-ի հետ։ Սարսափելի էր. ինչ հանգստությամբ, պրոֆեսիոնալիզմով, դաժանությամբ էր հարվածում. մտածում ես՝ 30 տարի անց նույն ոճը, ձեռագիրը պահպանվել է»,- «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է «Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ նախագահ, իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը։
«Այս սպանությունը դիտարկում եմ նախընտրական արշավի համատեքստում։ Նիկոլ Փաշինյանը դարձյալ շտապեց ուղղորդել իրավապահ համակարգին՝ վարկած թելադրելով, ինչպես որ արեց Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքում. երրորդ տարին է՝ տեսնում ենք՝ ինչ վիճակում է այդ գործի բացահայտումը։ Այս դեպքի առիթով էլ Փաշինյանն ակնարկում է՝ վենդետա․ լավ, բայց ու՞մ կողմից վենդետա, սա է հարցը։
Այս սպանության մեջ քաղաքական հետք չտեսնել հնարավոր չէ. ընդդիմադիր թեկնածու, որը ձայների մեծամասնությամբ հաղթեց, բացարձակ հաղթանակ տարավ։ Ինքս մտերիմ մարդիկ ունեմ Փարաքարում, Վալոդյա Գրիգորյանն իսկապես հարգված, սիրված համայնքապետ էր»։

Нельзя не заметить политический след в убийстве оппозиционного главы общины — Жанна Алексанян (видео)
«Убийство главы общины Паракар произвело очень тяжёлое впечатление — по силе воздействия я могу сравнить его с событиями 27 октября. Это было ужасающе: с какой хладнокровностью, профессионализмом и жестокостью наносились удары. Возникает мысль — спустя 30 лет тот же почерк, тот же стиль сохраняется», — заявила в передаче «Есть вопросы» Aysor.am правозащитница, председатель организации «Журналисты за права человека» Жанна Алексанян.
«Я рассматриваю это убийство в контексте предвыборной кампании. Никол Пашинян вновь поспешил направить действия правоохранительных органов, навязывая версию — как это уже было в случае с пожаром в казарме воинской части в селе Азат. Прошло уже три года, и мы видим, в каком состоянии находится раскрытие этого дела. И сейчас Пашинян намекает на вендетту. Хорошо, но с чьей стороны вендетта? Вот в чём вопрос».
«Невозможно не увидеть политический след в этом убийстве. Оппозиционный кандидат, одержавший абсолютную победу с подавляющим большинством голосов. У меня лично есть близкие люди в Паракаре, и могу сказать — Володя Григорян действительно был уважаемым и любимым главой общины».