Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության մեջ կասկածվող անձի կիսակառույց տան տակառից հայտնաբերվել են հանցագործության իրեղեն ապացույց ձեռնոցներ, և այլ իրեր
26/09/2025 15:13
Փարաքարի ընդդիմադիր համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության մեջ կասկածվող մերձավանցի Նարեկ Օհանյանին քիչ առաջ քննչական կոմիտեից տեղափոխեցին դատաբժշկական փորձաքննության, հայտնում է լրագրող Լիա Սարգսյանը։
«Հարցաքննության ժամանակ Օհանյանը որևէ բան չի ասել, սակայն ի հայտ եկած նոր փաստերը իրավապահների համար 90 տոկոսով բացահայտում են սպանությունը:
Իմ աղբյուրները հայտնում են, որ Նարեկ Օհանյանի կիսակառույց տնից՝ տակառի միջից, հայտնաբերվել են հանցագործության իրեղեն ապացույց հանդիսացող ձեռնոցներ, և այլ իրեր:
Հիշեցնենք, որ Նարեկ Օհանյանը Մերձավանի նախկին համայնքապետ, ՔՊ-ական Մհեր Ախտոյանի հորաքրոջ որդին է՝ այս տարվա փետրվարին Մերձավանում սպանված Գրիգոր Օհանյանի եղբայրը»,- գրել է լրագրողը։

В бочке на недостроенном доме подозреваемого в убийстве Володи Григоряна обнаружены перчатки и другие вещественные доказательства
26/09/2025 15:57
Подозреваемого в убийстве оппозиционного главы общины Паракар Володи Григоряна — жителя Мердзавана Нарека Оганяна недавно доставили из Следственного комитета на судебно-медицинскую экспертизу, сообщает журналист Лия Саргсян.
«Во время допроса Оганян не дал никаких показаний, однако выявленные новые факты, по оценке правоохранителей, на 90% раскрывают картину преступления», — отмечает журналист.
По её источникам, в полупостроенном доме Нарека Оганяна, внутри бочки, были обнаружены перчатки и другие предметы, которые считаются вещественными доказательствами по делу об убийстве.
Напомним, Нарек Оганян — двоюродный брат бывшего главы общины Мердзаван, представителя партии «Гражданский договор» Мгера Ахтояна, а также брат убитого в феврале этого года в Мердзаване Григора Оганяна.