Իմպիչմենտի առաջարկի շուրջ լայն միախմբվածություն կա․ ՀՀԿ Գործադիր մարմնի արտահերթ նիստ է տեղի ունեցել
ՀՀԿ Գործադիր մարմնի հայտարարությունը․
«Այսօր տեղի ունեցավ ՀՀԿ Գործադիր մարմնի արտահերթ նիստը, որի ընթացքում քննարկվեցին և ամփոփվեցին կուսակցության խմբակցության կողմից նախաձեռնված վերջին խորհրդարանական լսումների արդյունքները։
Արձանագրվեց, որ վարչապետին անվստահություն հայտնելու առաջարկի շուրջ ձևավորվել է լայն հասարակաքաղաքական միախմբվածություն, ինչում իրենց կարևոր դերակատարությունն ունեն նաև արտախորհրդարանական ուժերը և գործիչները։
Ողջունվեց խորհրդարանի ամենամեծ ընդդիմադիր խմբակցության որոշումն, այնուհանդերձ, միանալ տվյալ գործընթացին և ընդգծվեց համագործակցային ձևաչափով ընդդիմադիր գործընկերների հետ պրոցեսի ամենաարդյունավետ կազմակերպման համար ջանքերի մեկտեղման և կանոնավոր կոնսուլտացիաների անհրաժեշտությունը։
Կուսակցության ստորաբաժանումներին և տարածքային կառույցներին հանձնարարվեց ակտիվացնել տվյալ ուղղությամբ քարոզչական աշխատանքները տեղերում՝ մեր հայրենակիցների հետ»։

Вокруг предложения об импичменте сформировалось широкое единство: состоялось внеочередное заседание Исполнительного органа РПА
Сегодня состоялось внеочередное заседание Исполнительного органа Республиканской партии Армении. Об этом сообщили в пресс-службе партии.
Было отмечено, что вокруг предложения о выражении недоверия премьер-министру сформировалось широкое общественно-политическое единство, в котором важную роль играют также внепарламентские силы и деятели.
Участники заседание приветствовали решение крупнейшей оппозиционной фракции в парламенте присоединиться к этому процессу, подчеркнули необходимость совместных усилий и регулярных консультаций с партнерами по оппозиции для максимально эффективной организации процесса.
Территориальным структурам партии было поручено активизировать пропагандистскую работу в этом направлении.