ՊՆ-ում լարված իրավիճակ է. անհետ կորածների հարազատների ու ռազմական ոստիկանության աշխատողների միջև քաշքշուկ սկսեց (Տեսանյութ)
29/09/2025 13:34
Պաշտպանության նախարարության դիմաց այս պահին իրավիճակը լարված է. անհետ կորածների հարազատների ու ռազմական ոստիկանության աշխատողների միջև քաշքշուկ սկսեց։
Անհետ կորածների հարազատները պահանջում են հանդիպում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանի, Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար, ներկայում պաշտպանության նախարարի խորհրդական Կամո Վարդանյանի հետ, ՊՆ-ից, սակայն, պատասխանել են, որ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը կարող է նրանց հանդիպել, բայց միայն երեք հոգու հետ։

У здания Минобороны напряжённая обстановка: стычка между родственниками пропавших без вести и военной полицией
29/09/2025 13:48
У здания Министерства обороны Армении в настоящий момент наблюдается напряжённая ситуация — между родственниками пропавших без вести военнослужащих и сотрудниками военной полиции произошла потасовка.
Родственники пропавших требуют встречи с начальником Генерального штаба ВС Армении Эдвардом Асряном и бывшим командующим Армией обороны Арцаха, ныне советником министра обороны Камо Варданяном.
Из Министерства обороны сообщили, что встретиться с родственниками готов заместитель министра обороны Арман Саргсян, но — только с тремя представителями инициативной группы.