Միրզոյանն ու Շեկերինսկան քննարկել են ՀՀ-ի և ՆԱՏՕ-ի փոխգործընկերության ընդլայնման հնարավորությունը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկայի հետ։ Հանդիպումը կայացել է Վարշավայի անվտանգության ֆորումի շրջանակներում։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ՆԱՏՕ-ի միջև փոխգործընկերության ընդլայնման հնարավորություններն՝ ընդծելով առավել հավակնոտ օրակարգի ձևավորման հարցում առկա հետաքրքրությունը։
Գոհունակությամբ նշվել են ՆԱՏՕ անդամ երկրների դեսպանների՝ վերջերս Երևան կատարված այցը, ինչպես նաև ՀՀ մասնակցությունը ՆԱՏՕ խաղաղապահ առաքելություններին։
Անդրադառնալով տարածաշրջանային զարգացումներին՝ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել խաղաղության հաստատման գործում վաշինգտոնյան համաձայնությունների կարևորության և «Թրամփի ուղի` հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի իրականացման շուրջ:

Мирзоян и Шекеринска обсудили возможности расширения партнерства между Арменией и НАТО
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с заместителем генерального секретаря НАТО Радмилой Шекеринской. Встреча состоялась в рамках Варшавского форума безопасности, сообщает МИД РА.
Собеседники обсудили возможности расширения партнерства между Арменией и НАТО, подчеркнув заинтересованность в формировании более амбициозной повестки дня.
С удовлетворением был отмечен недавний визит послов стран-членов НАТО в Ереван, а также участие Армении в миротворческих миссиях НАТО.
Обратив внимание на региональные события, собеседники обменялись мнениями о важности Вашингтонских соглашений в установлении мира и реализации коммуникационной программы «Путь Трампа к международному миру и процветанию».