Վարդան Ղուկասյանը խոստանում է հեղափոխություն սկսել Գյումրի քաղաքից և կառավարությանը դատի տալ
Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց՝ իշխանություններին թույլ չեն տալու Հայաստանը դարձնել թուրքական վիլայեթ։
«Միտումնավոր եք անում, որ մարդ չմնա էստեղ, որ երկիրը դարձնեք թուրքական վիլայեթ։ Չի՛ ստացվելու»,- իշխանության սխալները թվարկելուց հետո՝ ասաց Ղուկասյանը, ապա հայտարարեց՝ Գյումրիից են սկսելու հեղափոխությունը։
«Իրենցից ոչ վախեցող կա, ոչ քաշվող կա, մենք պատրաստ ենք։ Եթե ուզում է (Փաշինյանը-խմբ․)՝ հեղափոխությունը սկսվի Գյումրի քաղաքից, ես դա իրենց խոսք եմ տալիս, ինչ ուզում է, թող լինի, ինչ ուզում են, թող անեն։ Կտեսնենք, թե ժողովուրդը ինչ կանի, մնացածը թողնում եմ ժողովրդին։ Սա արդեն վերջն է, սրանից էն կողմ էլ չափ ու սահման չկա»,-ասաց նա։
Ղուկասյանը հայտարարեց նաև, որ դատի է տալու կառավարությանը․
«Պատրաստվում եմ մոտ օրերս դատի տալ ՀՀ կառավարությանը։ Անկախությունից հետո նման քաղաքապետ չի եղել այս երկրում, ով դատի կտար կառավարությանը։
58 միլիարդ դրամ Գյումրիից տանում են պետական բյուջե, վերադարձնում են 4 միլիարդը։ Նրանք մեր քաղաքին պետք է 27 միլիարդ դրամ բյուջե հատկացնեն, բայց 4 միլիարդն են միայն տալիս։ Դրա համար դատի եմ տալու կառավարությանը»։

Мэр Гюмри подаст в суд на правительство Армении: он обещает начать революцию с города Гюмри
Я готовлюсь подать в суд на Правительство Армении в ближайшие дни. Об этом в беседе с журналистами заявил мэр Гюмри Вардан Гукасян.
Он отметил, что не позволят властям превратить Армению в турецкий вилайет.
«Вы намеренно делаете так, чтобы здесь не осталось людей, чтобы превратить страну в турецкий вилайет. Это не удастся», — после перечисления ошибок власти заявил Вардан Гукасян, а затем добавил, что революция начнётся с Гюмри.
«С момента обретения независимости в этой стране не было такого мэра, который подал бы в суд на Правительство. Они забирают из Гюмри 58 миллиардов драмов в государственный бюджет, возвращая при этом 4 миллиарда. Они должны выделить 27 миллиардов драмов в бюджет нашего города, но дают только 4 миллиарда. Именно поэтому я подам в суд на Правительство.
Я подам в суд и потому, что генплан города был утвержден, но не дают его реализовать. Они не позволяют малому и среднему бизнесу развиваться в стране, не строят крупные заводы. Такое поведение может быть проявлением только турецкого заказа», - отметил он.